Skip to content
Fan 't Casmolân
  • Home
  • Wie zijn wij
  • Onze honden
  • Dekreu
  • Puppy’s
    • Nestplanning
    • J-nest
    • Pupinfo
    • Gastgezin worden?
    • Nakomelingen
  • Informatie
  • Nieuws
  • Contact

Fan 't Casmolân

Zwitserse Witte Herders

J-nest – Dekking en dracht

J-nest – Dekking en dracht

Reis naar Tsjechië!

28 december 2025 werd Kona loops! We zijn op woensdag dag 11 voor het eerst gaan bloedprikken om haar progesterongehalte te meten. Deze bleek nog erg laag te zijn, namelijk 0,28 ng/ml. Een eisprong vindt plaats tussen de 4 en de 6 ng/ml.

Omdat we het niet aandurfden pas na het weekend opnieuw te prikken, zijn we vrijdag nogmaals gaan prikken. Nou we waren enigzins verdubbeld, maar de waarde was nog altijd erg laag, namelijk 0,44 ng/ml.

Maandagochtend waren we opnieuw bij de dierenarts en bleek Kona gelukkig iets te zijn doorgestegen 2,1 ng/ml. Al stuk beter dan de week ervoor, maar nog altijd niet hoog genoeg om met zekerheid naar Tsjechië te gaan rijden.

Woensdag, dag 18 van de loopsheid, zijn we voor de 4e keer wezen bloedprikken. Gelukkig eindelijk een waarde waar we wat mee kunnen! Namelijk 6 ng/ml, dus snel overnachtingen geboekt en plannen maken voor de dag erna.

Donderdag 15 januari zijn we met ons gezin én Kona in de auto gestapt om richting BB-8 in Tsjechië te gaan. We hadden een prima rit, eenmaal een file van een half uur in het laatste deel van Duitsland. In Tsjechië hing echter flink dichte mist en er lag ook nog behoorlijk wat sneeuw. Gelukkig waren we goed voorbereid, maar toch was het even schakelen. We waren ook nog eens allemaal niet fit, maar samen komen we overal.

Vrijdagavond en zaterdagmiddag op dag 20 en 21 hebben Kona en BB-8 een date gehad en nu gaan we heel erg hard duimen dat dit tot een dracht heeft geleid!

Kona en BB-8 verwachten puppy's!

Maandag 16 februari 2026 zijn we, aan het eind van de middag, met Kona naar de dierenarts geweest voor een drachtecho. Geen teef die dit nou echt een heel fijn onderzoek vindt, want ze moeten ervoor op hun rug, wel in een comfortabel kussen dat dan weer wel. De dierenarts heeft een klein stukje buikhaar weggeschoren zodat de echo probe het beste contact maakt met de gel en de buik van Kona.

We hoefden niet lang te zoeken hoor, want toen de echo probe de buik raakte om de gel wat te verdelen, zagen we direct al wat vruchtblaasjes door het beeld schieten. We weten het nu zeker, Kona en BB-8 verwachten puppy’s!

Hoeveel het gaan worden weten we nog niet. Een echo is koffiedik kijken, oftewel er kunnen pups dubbel geteld of juist gemist worden. Tot aan de bevalling blijft het dus nog even een verrassing!

20260216_163249
20260216_163303
20260216_163309
20260216_163318

De laatste week is aangebroken!

Het gaat goed met Kona! Ze eet nu haar dubbele hoeveelheid Energique vers vlees verdeeld over 4 maaltijden per dag. Want heel veel ruimte heeft ze zichtbaar niet meer in die volle buik!

De pupkamer is ook volledig in gereedheid gebracht. Alles is schoongemaakt en de werpkist staat klaar.

We zijn heel benieuwd hoeveel pups Kona verstopt heeft zitten. Nog een paar dagen en dan weten we het zeker! De uitgerekende datum is woensdag 18 maart (dag 63). De vorige keer beviel ze op precies dag 63, zou ze dat nu ook weer doen? We gaan het zien!

20260314_150450
20260315_102428
20260314_144357

J-nest Kona x BB-8

  • J-nest Kona x BB-8
  • J-nest – Dekking en dracht
  • J-nest – Geboorte
  • J-nest – Week 1
  • J-nest – Week 2
  • J-nest – Week 3
  • J-nest – Week 4
  • J-nest – Week 5
  • J-nest – Week 6
  • J-nest – Week 7
  • J-nest – Week 8 afscheid
© 2026   All Rights Reserved.